חיפוש
  • פלי ישראל

מזל טוב. 3 דברים חשובים: זה בן? זה בת? איך לבחור עגלת תינוק?

בשעה טובה, הלידה מתקרבת והגעתם לשלב הקניות, אחד הפריטים שתמצאו בראש רשימת הקניות שלכם, היא עגלת התינוק. החנויות מוצפות במגוון רחב של דגמים. אתרי האינטרנט בארץ ובעולם מוצפים בדגמים ומידע על עגלות ילדים מומלצות, ורוב ההורים פשוט לא יודעים מאיפה להתחיל: התייעצו עם סביבתכם ואל תתביישו לעצור הורים ברחוב ולשאול אותם על העגלה שלהם – תהיו בטוחים שהם עשו בדיוק אותו דבר לפניכם.

הנה מספר טיפים שיעזרו לכם ההורים לבחור את עגלת התינוק הטובה והמתאימה ביותר עבור התינוק, ולא פחות חשוב, גם עבורכם:


א. אז קודם כל חשבו על אורח החיים שלכם: היכן אתם נוהגים להסתובב, בשטח עירוני או כפרי, האם אתם אוהבים טיולי שטח, האם אתם נוסעים בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי, ומה גודל הרכב שלכם. גרים בבית פרטי או בדירה. יש או אין מעלית וכו'...

ב. הכינו רשימה של התכונות החשובות לכם. למשל משקל, מחיר, התאמה מגיל לידה, נוחות הקיפול, גגון, גודל סל החפצים, אפשרות לכיבוס הבד ואחריות ושירות וכו'... נסו לדרג את התכונות לפי סדר חשיבותן. זכרו שלעיתים תכונה שמיקמנו במקום הראשון, לדוגמה משקל העגלה, לא בהכרח צריכה להיות זו שתכריע את בחירתכם. יש כיום עגלות תינוק וטיולונים רבים במשקלים קלים כל כך שהעגלות כבר נראות ומתפקדות כעגלת בובות. היזהרו מעגלות קלות מידי...נסו למצוא את העגלה שעונה על מירב התכונות שציינתם ברשימה.

ג. כן, זה כייף לקנות באינטרנט. אבל עגלה זה לא בגד. היא צריכה להתאים לשניים. גם לכם וגם לילד שלכם. גם היום אין תחליף ל "חכם כבעל ניסיון". גשו לחנויות. דברו עם המוכרים. נסו את העגלה בחנות. נסו לקפל ולהרים אותה בחנות (בעצמכם). האם הגובה של העגלה מתאים ונוח לכם, הכניסו את העגלה לתא המטען של הרכב... עשו הכול כדי שלא יהיו לכן הפתעות לא נעימות. בדקנו מספר חנויות. אל תישכחו זה בסך הכל בילוי, ורצוי בזוג. עושים את זה בסך הכל פעם אחת בחיים, או פעמיים, או 3 , 4, 5... זכרו ילדים זה שמחה!

ד. טיפ חשוב ביותר! אנו ההורים משתמשים בעגלה יום יום. פותחים סוגרים, דוחפים, מעמיסים... וכמו לכל מוצר מכאני גם לעגלה יש בלאי. לכן, בדקו מיהו היצרן והיבואן המורשה של העגלה. איך פועל שירות הלקוחות, מה כוללת האחריות, וחשבו לא פחות קראו את האחריות. לפעמים בכתב האחריות מגלים שבעצם...אין ממש אחריות. ובקיצור מי האמא והאבא של העגלה שבקרוב תהיה חלק מהמשפחה שלכם. שימו לב כי לחלק מהמותגים יש יבוא מקביל לעגלות. כדאי לבדוק את רמת האחריות והשירות במקרה זה, אם קיים בכלל.

ונעבור לפרקטיקה

1. בחירת סוג עגלה:

א. עגלה משולבת של טיולון ועריסה – השימוש בעריסה אמבטיה מגיל 0 ועד לגיל חצי שנה מאפשר לתינוק לשכב בזווית של 180 מעלות בנוחות מרבית. התינוק יכול גם לשכב על הבטן ובאופן כללי היא מקנה לו סביבה חמימה ומוגנת. לאחר חצי שנה מוציאים את העריסה ועוברים לטיולון. בקיצור גם וגם.

ב. עריסת אמבטיה היא פריט חובה אבל היא גדולה ומגושמת. כדאי לכם למצוא עריסת אמבטיה שגם מתקפלת, ומתקפלת בקלות ובמהירות. לדוגמא, העריסה על חברת Pali Connection מתקפלת ממש לחצי ביד אחת בבת אחת. היא לא תופסת מקום ברכב ובטח לא בבית. והפתיחה שלה מהירה וקלה.

ג. עגלת טיולון בלבד – בשוק מגוון טיולונים לשימוש מגיל לידה (0) ללא עריסות. מעט עגלות מאפשרות להנות משני העולמות. למשל טיולון פלי קוננקשן, עגלת תינוק של פלי איטליה מתאימה לשימוש מגיל לידה (0) עם עריסה, אבל גם בלעדיה. ואם בחרנו בלי, עגלת הטיולון במקרה זה חוסכת עבורנו את הקנייה הנוספת של עריסה וכן את הקיפול של עגלה עם העריסה, שהוא קצת מורכב יותר. יש לזכור כי הרבה הורים בוחרים להשקיע בעגלה יוקרתית ואופנתית, ואחרי מספר חודשים "נופל להם האסימון" שהם צריכים משהו פרקטי וקל יותר. לכן כדאי למצוא עגלה שמשלבת בין כל האלמנטים האלה מלכתחילה ותוכל לשמש אתכם לתקופה ארוכה יותר... מגיל 0 ואפילו עד גיל שלוש.

2. משקל: עגלות כבדות בד"כ מסורבלות ולא נוחות לתפעול. היבואנים מפרסמים תמיד את משקל העגלה, ואם לא, פשוט תשאלו אותם. שימו לב כי היבואן מפרסם את משקל העגלה האמיתי, כלומר השלדה והמושב. ולא להתבייש. כן. אפשר להביא משקל ולישקול את המשקל האמיתי של העגלה בחנות. תגלו המון פעמים שקיימים פערים משמעותיים. שלא לדבר על המוצרים באינטרנט. (מישהו חכם אמר פעם: "שלא יעבוד עליכם"...)

3. קיפול: בחרו עגלה שניתן לקפל בקלות ביד אחת או בבת אחת. הרבה יותר קל ונוח לתפעל עגלה ביד אחת, בשעה שהיד השנייה יכולה להחזיק את התינוק. לעגלות PALI קיפול הפאסט פולד. פטנט קיפול מהיר ובטוח ביד אחת בבת אחרי. עוד, שימו לב כי הגלגלים ניתנים לשליפה מהירה. בנסיעה לאילת עם האוטו המלא תרצו אולי לשלוף אותם ולאחסן בנפרד כדי לפנות מקום באוטו.

4. כיוונון משענת הגב: חשוב שיהיה נוח וקל לשנות את זווית השכיבה מבלי להעיר את התינוק הרך משנתו הברוכה.

5. רוחב העגלה: מומלץ שלא לקנות עגלה שרוחבה עולה על 75 ס"מ, מעבר לרוחב זה קיים סיכוי סביר שתגיעו למקומות בהם פשוט לא תוכלו לעבור דרך מעליות ודלתות.

6. איכות וחוזק: התבוננו היטב בפרטים הקטנים שבעגלה: בדקו את השלדה, חלקי הפלסטיק, הצירים, הבלמים ואיכות הצבע. בדקו שהעריסה ו/או המושב מתחברים בקלות לשלדה. בדקו גם אם הריפוד נעים למגע, האם ניתן להסיר אותו, לנגב אותו, לכבס אותו, ואת עמידותו לחום ושמש ישירה.

7. מקומות אחסון בעגלה: כמו כל ההורים גם אתם תשתמשו בעגלה לא פעם כ"עגלת משא". כיוון שמסוכן לתלות את הקניות על הידית של העגלה מחשש שזו תתהפך חשוב לבחור עגלה בה תוכלו להניח את הדברים בצורה בטוחה בסל החפצים התחתון. בדקו אם הגישה אליו נוחה, אם הוא מספיק גדול ואם יצליח לשאת את כובד התיק שלכם ויתר החפצים. חפשו גם מקומות אחסון נוספים לבקבוק שתייה ותאים בגב המושב.

8. אביזרים: כל עגלה מגיעה עם "הנדוניה" שלה. חישבו אילו מוצרים נלווים חשובים לכם כשזה מגיעה לעגלה; למשל פגוש, כיסוי מפני גשם, חיבור לסלקל ועוד.

9. תקציב: סכמו ביחד על תקציב. קחו בחשבון כי מחיר העגלות בשוק כיום רחב, עגלה יקרה מאוד היא לא בהכרח העגלה הטובה ביותר וזו שתתאים לצרכים שלכם.

10. לסיכום, העגלה צריכה להיות נוחה הן לתינוק, והן להורה שדוחף אותה. העגלה תלווה אתכם תקופה ארוכה ולכן כדאי לעשות בחירה נכונה. בהצלחה!


#pali-israel #paliblog

14 צפיות